Hlavní navigace

PoštovnéZDARMA.cz - Internetová nákupní galerie

Internetová nákupní galerie PoštovnéZDARMA.cz umožňuje nakupovat zboží bez výčitek za placení vysokého poštovného.

Nálepky: e-shope-komerce

PoštovnéZDARMA.cz - internetová nákupní galerie nové generace

Nápad vytvořit nákupní galerii PoštovnéZDARMA.cz se v našich hlavách zrodil zhruba v polovině roku 2011. Motivem byla snaha vytvořit internetový portál, kde budou moci zákazníci nakupovat i zboží malé cenové hodnoty, aniž by převážnou část celkové ceny za objednávku tvořilo poštovné, zkrátka umožnit nákup drobných položek bez výčitek za placení obrovského poštovného v poměru k ceně zboží. Zároveň jsme však chtěli zachovat vysoký standard ostatních služeb, jako komunikaci se zákazníky, poskytování relevantních informací o zboží, vyřizování reklamací, apod. 

Princip, kterým se nehodláme tajit, ba naopak chlubit, je ten, že spolupracujeme s čínskými dodavateli(t.č. čtyřmi), kteří zboží zasílají z Hong Kongu nebo Shenzhenu přímo naším zákazníkům, čímž snižujeme náklady s dovozem, skladováním v ČR, maržemi dovozců a velkoobchodníků a vůbec všemi mezičlánky mezi výrobcem a zákazníkem. Samozřejmě nemá smysl nepřiznat, že to s sebou nese určité komplikace, tím ovšem ale i příležitosti tyto komplikace odstranit a nabídnout zákazníkům něco více než jen strohé zprostředkování nejistého prodeje. Dnes už snad není tajemstvím, že drtivá většina spotřební elektroniky, oblečení, hraček i jiného zboží a doplňků nese značku 'Made in China'. Tento cejch často bývá vnímán jako synonymum nekvality či lacinosti, ale realita je jiná, všechno(mainstreamového) je dnes z Číny a úspěšný je ten(jak kupující, tak i prodejce), kdo dokáže oddělit zrno od plev. 

Naším prvním pravidlem je nabízet jen kvalitní produkty, zboží vybíráme pečlivě a než ho naskladníme zjišťujeme jeho uživatelské hodnocení dostupné na internetu. Druhým, ve skutečnosti však jen zdánlivým, problémem je doba záruky, lhůta na vrácení zboží a způsob řešení reklamací. Jak známo asijští dodavatelé si se zárukou příliš hlavu nelámou, vrátit jim zboží s očekáváním refundace je jednak nákladné a druhak nereálné, totiž pravděpodobnost, že od čínských e-shopů uvidíte korunu zpět je velice malá. My na to jdeme od lesa, záruku poskytujeme zákonnou(2 letou), lhůtu na vrácení zboží dokonce nadstandardní - 30 denní a veškeré vyřizování reklamací, jakožto i vrácení zboží probíhá na naší provozovně v Plzni, tedy v ČR. Čtenáře znalého poměrů jistě napadne ještě případ vyměření CLA a DPH při objednávce o celkové hodnotě vyšší než €22, ale i na to jsme pomysleli a tyto poplatky zákazníkům vždy zpětně proplatíme.

Před svými zákazníky nic netajíme a věříme, že se nám během následujícího roku podaří vybudovat stabilní základnu spokojených zákazníků, kteří se k nám budou rádi vracet. Na závěr zmíním pár čísel, aby bylo jasné, že to s nákupní galerií PoštovnéZDARMA.cz myslíme opravdu vážně. Od prvotního nápadu uplynulo půl roku než jsme začali s realizací tohoto projektu a dalších zhruba 5 měsíců trval vývoj a utřídění celého obchodního modelu. Následovalo mnoho dřiny, až jsme se 13.6.2012 dočkali spuštění nákupní galerie do ostrého provozu. V současnosti na projektu pracují 4 lidé a 1 externista.  V době psaní tohoto článku máme za sebou tedy necelých 10 týdnů ostrého provozu, do této chvíli jsme zvládli vyřídit přes 450 objednávek, z nichž nám 2 zákazníci zboží vrátili. Každý týden pečlivě vybíráme a naskladňujeme cca 100 nových produktů, nyní máme v sortimentu necelých 1100 produktů skladem. 

Do budoucna bychom rádi škálu dodavatelů rozšířili i o dodavatele české a slovenské. Držte nám palce a pokud budete chtít nakouknout pod pokličku toho, jak vzniká a rozšiřuje se tento projekt, staňte se našimi fanoušky na facebooku.

Ing. Lukáš Česal & Tomáš Česal

Jméno firmy Ateli, s.r.o.
Web startupuhttp://postovnezdarma.cz/
ZakladateléIng. Lukáš Česal & Tomáš Česal

Zprávy o: PoštovnéZDARMA.cz - Internetová nákupní galerie

  1. PoštovnéZDARMA.cz spolupracuje s blogery
    Nákupní galerie…
  2. Affiliate program nákupní galerie PoštovnéZDARMA